• Środa 2020-10-21, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do...

tabernakulumKsięża kapelani zachęcają do modlitwy w szpitalnej kaplicy i służą pomocą personelowi szpitala oraz chorym stosując się do zaleceń epidemiologicznych. W najbliższym czasie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym posługa wśród chorych na oddziałach możliwa jest tylko w nagłych wypadkach na wyraźne wezwanie personelu szpitala oraz rodziny. Takie ustalenia zostały podjęte po konsultacji z zespołem kontroli zakażeń szpitalnych . W kaplicy p.w Matki Bożej z Lourdes Msza święta sprawowana jest codziennie według porządku, który znajduje się na tablicach ogłoszeń na terenie szpitala. Jeśli rodzina albo personel lub chorzy chcą się skontaktować z księdzem kapelanem w nagłych wypadkach proszeni są o wybranie numeru telefonu z aparatu służbowego znajdującego się na terenie szpitala a także u ochrony przy wejściu.

## 066- ks. Bogusław
## 067- ks. Radosław


Chorzy, którzy nie mogą w tym czasie być w kaplicy mogą uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem mediów. Radio Plus Radom i TV Dami transmituje Msze Święte z katedry Opieki NMP w Radomiu w każdą niedzielę o godz. 12.30. Msza św. niedzielna jest także transmitowana w TVP 1 o godz. 7.00 a w Telewizji Trwam o godz. 9.30, zaś w TVP Polonia o godz. 13.00. O godz. 9.00 jest też ona transmitowana w Programie 1 Polskiego Radia. Warto pamiętać, że Radio Plus Radom transmituje także Msze Św. w dni powszednie o godz. 6.00.
Z darem modlitwy oraz gotowością do pomocy i służby


ks. dr Radosław Kacprzak, ks. Bogusław Dawidowicz, kapelani Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu